×
m.senorady.cz Mobilní verze stránek - Přepnout na stránky určené pro mobilní zařízení? Pokračujte na m.senorady.cz ...

FACEBOOK SENORADY: Obec Senorady má své stránky na aktuálně nejpopulárnější sociální síti Facebook. Naleznete zde nejrychleji aktuální informace z obce, celá fotoalba z akcí v obci, pozvánky na obecní události, ankety, videa a příspěvky ostatních uživatelů.
YOUTUBE SENORADY: Videa z obce Senorady naleznete na našem streamu služby YouTube. Tato videa jsou také dostupná z článků na obecních stránkách. Nejaktuálnější videa budete mít po přihlášení se k odběru našeho streamu ObecSenorady na YouTube.
TWITTER SENORADY: Hlášení místního rozhlasu, krátké zprávy, upoutávky a postřehy z dění v obci Senorady naleznete na mikroblogu Twitter. Připojte se k nám a sledujte naše tweety na @Senorady.
GOOGLE+ SENORADY: Pokud dáváte přednost sociální síti Google+, máme pro vás i zde stránku obce Senorady. Oproti účtu na Facebooku se obsah více orientuje na obrazové a video informace.
GEOCACHING SENORADY: Obec Senorady vytvořila první obecní schránku turisticko sportovní hry Geocaching v ČR. Pokud se chcete do této zajímavé aktivity zapojit, nalezení kešky Tvrz Senorady je tím správným krokem :)
FLICKR SENORADY: Na kvalitní fotografie z okolí obce ve vysokém rolišení je zaměřen Flickr Senorady. Vytvořte si svůj účet Flickr, nahrávejte fotografie a ty nejlepší publikujte ve společné skupině "Galerie Senorady".

Seno+

Obec Senorady
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Formuláře Vyhlášky
Doporučujeme: Územní plán Koronavirus Kanalizace Poplatky Košt 2018 Reportáž ČT1 Facebook Geocaching
Aplikace: ENVIRO e-MUZEUM e-RÁDCE WEBCAM e-Hřiště MMS zprávy SenoTV SENO+ SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Poplatky
Územní plán
Kanalizace
Volby
Dotazníky
Zpravodaj
Bezpečnost
Ostatní
obr OKOLÍ
Řeka Oslava
Fotografie
Webcam arch.
Zahrada
3D foto
Enviro info
Geocaching
GPS trasy
Galerie
Sportovní hřiště
obr HISTORIE
Historie
Rodáci
Mapy
Paměti
Pověsti
Z kronik
Arch. fota
Pozvánky
Pohlednice
Listiny
Exponáty
Knihy (MZA)
Genealogie
Výzkum
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
Sokol
Mládež
Motorkáři
Farnost
obr TRADICE
Plesy
Ostatky
Velikonoce
1.máj
Dětský den
Pouť
Hody
Strašidelný rej
Vinné košty
Mikuláš
obr AKCE
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr AKTUÁLNÍ
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr HLÁŠENÍ
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr KNIHOVNA
Informace
Aktuality
Nové knihy
obr FOTBAL A
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
obr FOTBAL B
2005
2006
2007
2008
2009
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr ONLINE

webcam

obr METEO

meteo
0.0 °C

obr SenoTV

webcam

obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Jižní Mor.
JMK - aktual.
JMK - úřední
JMK - média
Kr.Vysočina
Vysočina
Kladeruby
Brno
Třebíč
Diecéze
Samospráva

obr CÍRKEV
Katolická farnost Mohelno

Liturgie:
Dnešní
Nedělní
Svátek

Biskupství

obr RSS kanál
Nové články pro vaše RSS čtečky:
RSS 2.0
obr OSTATNÍ
Czech POINT Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady
Experimentální léky nejsou žádné testy na lidech, říká hematoonkolog Mayer
/ROZHOVOR/ Tým pod jeho vedením vyléčil nevyléčitelné onkologické pacienty. Podílel se rovněž na tvorbě koktejlu, který může zásadně pomoci při boji s koronavirem. „Léky je třeba podávat včas. Jakmile je pacient na JIPce, je už pozdě. Moc mu nepomohou,“ říká o nových přípravcích proti covidu přednosta Interní hematologické a onkologické kliniky Fakultní nemocnice a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Brno Jiří Mayer.
Třebíčský deník - Zprávy

Čápi už obsadili zhruba polovinu hnízd na Vysočině, nejrychleji v Lesonicích
Přestože na řadu míst Vysočiny už se vrátili první čápi, kteří jsou takzvanými posly jara, teplo a sluneční svit se u nás podle předpovědi opět moc nezdrží. Na Vysočině je aktuálně kolem osmdesáti hnízd čápů bílých. Z toho zhruba polovina už je obsazená.
Třebíčský deník - Zprávy

Cyklistka, která jela kolem půlnoci u Chlumu opilá, skončila v nemocnici
V nemocnici skončila cyklistka, která se před jízdou posilnila alkoholem. K nehodě došlo v sobotu 10. dubna kolem půlnoci na silnici II/403 v obci Chlum na Třebíčsku.
Třebíčský deník - Zprávy

Test Deníku: respirátor jako ozdoba, na Vysočině jej nosí jen minimum lidí
Jihomoravané a obyvatelé Vysočiny mají stále povinnost nosit respirátor v zastavěném území měst a obcí i ve venkovních prostorech. Deník v sobotu odpoledne prověřil, jak lidé toto vládní nařízení související s koronavirovou pandemií dodržují.
Třebíčský deník - Zprávy

Nejdelší v republice: podívejte se, kudy vede úzkorozchodná trať na Vysočině
Úzkorozchodná trať Jindřichohradeckých místních drah leží také zčásti na území Kraje Vysočina. Jedná se o trať z Jindřichova Hradce do Obrataně, kdy přes Vysočinu vede zhruba devětadvacet kilometrů.
Třebíčský deník - Zprávy

Rozkvetlé koniklece jsou poslem jara: na Třebíčsku kvetou u Trnavy
Květy koniklece jsou oblíbenou atrakcí na začátku jara. V Kobylinci u Trnavy na Třebíčsku vykvetly desítky květů a lákají turisty kolem stezky vedoucí na Nárameč.
Třebíčský deník - Zprávy

Řidič náklaďáku stál na přejezdu u Vladislavi: strojvedoucí použil rychlobrzdu
Kriminalisté hledají cestující, kteří jeli ve čtvrtek 1. dubna ve tři čtvrtě na čtyři odpoledne osobním vlakem z Třebíče směrem na Vladislav. Strojvedoucí vlaku musel kvůli překážce na kolejišti použít rychlobrzdu.  
Třebíčský deník - Zprávy

Kraj mého srdce 2020: Vysočina je třetí nejoblíbenější, díky výletům
V anketě Kraj mého srdce 2020 získala Vysočina třetí nejvyšší počet hlasů po prvním Jihočeském a druhém Jihomoravském kraji. Obdržela tři třetí místa v kategoriích KAM na letní dovolenou – pěší a cyklo, KAM na výlety s dětmi a KAM na koně a koňské stezky.
Třebíčský deník - Zprávy

Zdrogovaný řidič v Třebíči na sebe upozornil mobilním telefonem
Držení mobilního telefonu za jízdy se řidiči v Třebíči stalo osudným. Zastavili ho totiž policisté a mimo jiné u něj provedli test na drogy. „Byl pozitivní,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Třebíčský deník - Zprávy

3D model elektrárny v Dukovanech: skenují přes tisíc místností, podívejte se
Digitální model, který simuluje skutečné uspořádání provozu jaderné elektrárny, aktuálně vytváří v Dukovanech. Aktuálně mají energetici naskenovaných okolo 350 místností, celkem jich musí dokončit ještě dalších osm set. 3D model pak umožní nahlédnout jak jsou v elektrárně uspořádány čerpadla, parovody, horkovody, ventily, měřící přístroje nebo rozvody požární vody.  
Třebíčský deník - Zprávy

Letošní Sázavafest se ruší: dvacátý ročník oblíbeného fesťáku se o rok přesouvá
Do poslední chvíle jsem doufala, že jak rychle virus přišel, tak i rychle odejde, ale realita je jiná. Představovala jsem si jubilejní dvacátý ročník ve stylu velkých oslav, krásného počasí v ještě krásnějším zámeckém parku. Bohužel vše se nedá naplánovat, povzdechla si Andrea Zdarsová, ředitelka Sázavafestu, který se už tradičně koná ve Světlé nad Sázavou.
Třebíčský deník - Zprávy

Jako z jiného světa: kapela Čechomor natáčela v Třebíči klip v plné hospodě
/OBRAZEM/ Natáčení videoklipu k písni Pijácká z alba Radosti života kapely Čechomor vypadalo jako z jiného světa. Dva plné stoly ve Vinohrádku nad Babou připomínaly dobu před pandemickými omezeními.
Třebíčský deník - Zprávy

V Meziříčí zavedli parkovací automaty. Parkovat zdarma lze u bývalého Svitu
Celodenní parkovné za deset korun skončilo. Zmizel i výběrčí parkovného, na Náměstí jsou nainstalovány nové parkovací automaty. Město na svých webových stránkách dokonce zveřejnilo návod „jak na ně“. Místní byli totiž po léta zvyklí koupit si lístek od výběrčího, který v reflexní vestě vybíhal ke každému přijíždějícímu autu z budky u vjezdu do centra města.
Třebíčský deník - Zprávy

Unikát testování školáků na Vysočině: jako jediní v republice dvěma různými typy
V testování dětí ve školách, které začne v pondělí 12. dubna, se Kraj Vysočina od zbytku republiky liší. Ve většině Čech budou školáci k testování používat sady Lepu, na Moravě sady Singclean.
Třebíčský deník - Zprávy

Unikátní pohled: do kopců přes Vysočinu vytáhnou těžké vlaky čtyři lokomotivy
Čtyři lokomotivy včetně strojvedoucích jsou k dispozici nákladním dopravcům nepřetržitě od půlnoci na úterý v úseku mezi brněnskými Maloměřicemi a Kutnou Horou. „Zavedení postrkové služby zajistí provezení těžkých nákladních vlaků po trati přes Vysočinu, která je v některých úsecích sklonově velmi náročná,“ sdělil mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.
Třebíčský deník - Zprávy

Nepřiměřený zásah policie v Meziříčí? Při zatýkání v bance mě zranili, tvrdí muž
Byl jsem zraněn při policejním zásahu, tvrdí šestašedesátiletý Karel H., z Křižanova na Žďársku. S policisty se dostal do konfliktu v bance ve Velkém Meziříčí na začátku února. Utrpět měl zranění břicha.
Třebíčský deník - Zprávy

Palivo v Dukovanech vyměnili za nové. Elektrárna opět jede naplno
Odstávka na čtvrtém bloku Jaderné elektrárny Dukovany je u konce. „Už v pondělí dopoledne energetici obnovili řízenou štěpnou řetězovou reakci v reaktoru a ve čtvrtek začal blok opět dodávat bezemisní elektřinu do přenosové sítě,“ uvedl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.
Třebíčský deník - Zprávy

Sníh, led na silnicích na Vysočině: v Jakubově narazil autobus do rodinného domu
Sněhová pokrývka pořádně zkomplikovala dopravu na Vysočině. Silnice se ve čtvrtek ráno místy změnily v jedno velké kluziště, což se některým řidičům stalo osudným.
Třebíčský deník - Zprávy

Sochy opravíme na etapy. V Náměšti pokračuje rekonstrukce barokního mostu
„Je teď na něj takový smutný pohled, jak je rozkopaný a chybí sochy. Ale snad se dočkáme a bude zase ozdobou Náměště. Je odsud krásný pohled na náš zámek,“ komentovala rekonstrukci barokního mostu v Náměšti nad Oslavou Kateřina Dokulilová.
Třebíčský deník - Zprávy

Rozvolňování na Vysočině: otevřou další obchody, v zoo jen venkovní prostory
Nechápu, proč se otevřou obchody jen s dětským oblečením. Dospělí se nepotřebují oblékat? Ptala se rozhořčeně Zuzana Buchtová z Pelhřimova. Právě zmíněný druh sortimentu je totiž jedním, který si lidé od 12. dubna budou moci zase koupit. V úterý to schválila vláda.
Třebíčský deník - Zprávy

Rozvolňuje se. Nejlepší situaci hlásí okresy, které na tom byly nejhůř
/INFOGRAFIKA/ Nejpomaleji ustupuje epidemie na Zlínsku. Ministerstvo zdravotnictví proto doporučilo tamní rozvolnění ještě odložit.
Třebíčský deník - Zprávy

Další obrana před covidem: teplotu zaměstnancům v Dukovanech změří automaty
Zaměstnance jaderné elektrárny v Dukovanech začaly při vstupu kontrolovat speciální teploměry, které jim změří teplotu. Nový způsob zabere jen pár vteřin a automaty vystřídají pracovníky ostrahy, kteří zaměstnance měřili doposud. Jde o jeden z dalších prvků, které mají zabránit šíření nákazy Covid-19 mezi zaměstnanci.
Třebíčský deník - Zprávy

Přípravy v plném proudu: hasiči rozvezli antigenní testy pro školy na Vysočině
S rozvozem antigenním testů do škol na Vysočině pomohli profesionální hasiči. Testy dodala kraji Správa státních hmotných rezerv.
Třebíčský deník - Zprávy

Traktorem pro buchty od maminky: ta po jeho jízdě Žďárem musela uklízet
Kuriózní případ řešili žďárští strážníci. Mladý muž si na žďárské sídliště Stalingrad dojel nafasovat zásoby. „Jel si za maminkou na ulici Brodskou vyzvednout upečené buchty. Na cestu použil svůj pracovní lesnický traktor, za který měl připojenou i vyvážečku na dřevo,“ popsal návštěvu mladíka u maminky šéf žďárských strážníků Martin Kunc.
Třebíčský deník - Zprávy

Otevření jihlavské zoo: doplnění kasy i vítaná změna pro zvířata
/ROZHOVOR/ Od pondělí 12. dubna se lidé budou moci opět podívat například do zoologických zahrad. V té jihlavské už se nemohou dočkat, až konečně opět otevřou své brány. „Na návštěvníky se moc těšíme. Byla to bez nich opravdu dlouhá doba,“ uvádí mluvčí Zoologické zahrady Jihlava Martin Maláč.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Senorady

Senorady 120
67575 Mohelno

IČ: 00378593
Číslo účtu: 14720711/0100
Datová schránka: vg2bzei

Telefon: 568 642 033
Email: obec@senorady.cz
Podatelna: podatelna@senorady.cz
Starosta: starosta@senorady.cz

Úřední hodiny: středa 9-13hod
každý 3. pátek v měsíci 18-20hod

Starosta: Dana Prušková, DiS. (neuvolněná)
Telefon: 601 601 291 (po domluvě)

GPS: 49°7'26.91"N, 16°14'41.12"E
okres Brno-venkov, Jihomoravský kraj
Czech Republic, European Union

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ
obr ZOBRAZENÍ
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci obr
Information in English obr
Auskunft auf Deutsch obr
Informations en français obr
информации obr
WAP (info)
SENO+
e-ROZHLAS
Rezervace hřiště
RSS kanál
obr ANKETA
Jaká maska na ostatkové zábavě 2019 se vám líbila nejvíce?

1. Rakeťák Kim a další prezidenti.
Počet hlasů: 116
2. Hasiči.
Počet hlasů: 116
3. Černokněžník.
Počet hlasů: 78
4. Králíci z klobouku.
Počet hlasů: 75
5. Vězeňská služba.
Počet hlasů: 80
6. Upírky a čert.
Počet hlasů: 108
7. Komtesa a včelka.
Počet hlasů: 77
8. Jeptišky.
Počet hlasů: 87
9. Prasátko a vlk.
Počet hlasů: 126
Graf ankety

obr ENVIRO
Environmentální informační systém obce Senorady. Počasí, odpady, GPS orientace, zahrada, webové kamery, hlášení skládek, zprávy emailem, ekologická hra apod..

ENVIRO

obr e-MUZEUM
Elektronické muzeum obce Senorady naleznete na adrese:

e-MUZEUM

obr PANORAMA
Virtuální panoramatické snímky z obce Senorady a z blízkého okolí:

Virtuální panoramata

obr MMS
Nyní máte možnost zasílat své MMS zprávy z mobilu přímo na webové stránky:

MMS zprávy

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ
Pouť 2007 - mše
obr Dne 19.srpna 2007 proběhla tradiční pouťová mše svatá v sále kulturního domu Senorady. ..
obr KNIHOVNA DOPORUČUJE
Knižní novinky
obr NOVÉ KNIHY K ZAPŮJČENÍ V KNIHOVNĚ MAZANÝ MEDVÍDEK, J. J. LAMB Vysloužilý policejní důstojník ze San Franciska Brad Lyon se usadil se svojí ženou Ashleigh v horách ve Virginii, aby zde vedli poklid..
obr KNIHOVNA ON-LINE
On-line katalog knihovny umožňuje vyhledávat ve fondu knihovny nebo získat informace o vašich výpůjčkách:

ON-LINE katalog

obr STARÉ STRÁNKY
Webové stránky obce z let 2000 až 2006, články, foto, info, mládež..

mladez.senorady.cz

obr ODKAZY
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Farnost Mohelno
Obec Kladeruby
V.Nezval - Biskoupky
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr OCENĚNÍ, TISK, ..
Zlatý erb 2012 - JMK
Zlatý erb 2010 - ČR
Zlatý erb 2010 - JMK
Zlatý erb 2009
Zlatý erb 2008 - ČR
Zlatý erb 2008 - JMK
Zlatý erb 2007
Zlatý erb 2006
Senorady na ČT1 (geocaching)
Senorady na ČT1 (web)
Senorady na ČRo Brno
Turista: e-Muzeum
Zrcadlo: Geocaching Senorady
Senorady v HN (web)
e-Servis: Muzeum Senorady
e-Servis: Facebook Senorady
Moderní obec: e-Muzeum
Vlastivědný věstník moravský
Napsali o erbu 2010
Napsali o erbu 2008
Napsali o erbu 2007
Czech POINT
Online rezervace

©2006-2021 Obec Senorady. Publikační systém a webdesign ©2006-2021 Miroslav Patočka