FACEBOOK SENORADY: Obec Senorady má své stránky na aktuálně nejpopulárnější sociální síti Facebook. Naleznete zde nejrychleji aktuální informace z obce, celá fotoalba z akcí v obci, pozvánky na obecní události, ankety, videa a příspěvky ostatních uživatelů.
YOUTUBE SENORADY: Videa z obce Senorady naleznete na našem streamu služby YouTube. Tato videa jsou také dostupná z článků na obecních stránkách. Nejaktuálnější videa budete mít po přihlášení se k odběru našeho streamu ObecSenorady na YouTube.
TWITTER SENORADY: Hlášení místního rozhlasu, krátké zprávy, upoutávky a postřehy z dění v obci Senorady naleznete na mikroblogu Twitter. Připojte se k nám a sledujte naše tweety na @Senorady.
GOOGLE+ SENORADY: Pokud dáváte přednost sociální síti Google+, máme pro vás i zde stránku obce Senorady. Oproti účtu na Facebooku se obsah více orientuje na obrazové a video informace.
GEOCACHING SENORADY: Obec Senorady vytvořila první obecní schránku turisticko sportovní hry Geocaching v ČR. Pokud se chcete do této zajímavé aktivity zapojit, nalezení kešky Tvrz Senorady je tím správným krokem :)
FLICKR SENORADY: Na kvalitní fotografie z okolí obce ve vysokém rolišení je zaměřen Flickr Senorady. Vytvořte si svůj účet Flickr, nahrávejte fotografie a ty nejlepší publikujte ve společné skupině "Galerie Senorady".

Seno+

Obec Senorady
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Formuláře Vyhlášky
Doporučujeme: Územní plán DD 2019 Petice 2018 Ostatky 2018 Košt 2018 Reportáž ČT1 Facebook Geocaching
Aplikace: ENVIRO e-MUZEUM e-RÁDCE WEBCAM e-Hřiště MMS zprávy SenoTV SENO+ SLABOZRACÍ
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Formuláře
Územní plán
Kanalizace
Volby
Dotazníky
Zpravodaj
Bezpečnost
Ostatní
obr OKOLÍ
Řeka Oslava
Fotografie
Webcam arch.
Zahrada
3D foto
Enviro info
Geocaching
GPS trasy
Galerie
Sportovní hřiště
obr HISTORIE
Historie
Rodáci
Mapy
Paměti
Pověsti
Z kronik
Arch. fota
Pozvánky
Pohlednice
Listiny
Exponáty
Knihy (MZA)
Genealogie
Výzkum
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
Sokol
Mládež
Motorkáři
Farnost
obr TRADICE
Plesy
Ostatky
Velikonoce
1.máj
Dětský den
Pouť
Hody
Strašidelný rej
Vinné košty
Mikuláš
obr AKCE
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
obr AKTUÁLNÍ
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
obr HLÁŠENÍ
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
obr KNIHOVNA
Informace
Aktuality
Nové knihy
obr FOTBAL A
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
obr FOTBAL B
2005
2006
2007
2008
2009
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr ONLINE

webcam

obr METEO

meteo
2.5 °C

obr SenoTV

webcam

obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

IDS
Ivančice
Jižní Mor.
JMK - aktual.
JMK - úřední
JMK - média
Kr.Vysočina
Vysočina
Kladeruby
Brno
Třebíč
Diecéze
Samospráva

obr CÍRKEV
Katolická farnost Mohelno

Liturgie:
Dnešní
Nedělní
Svátek

Biskupství

obr RSS kanál
Nové články pro vaše RSS čtečky:
RSS 2.0
obr OSTATNÍ
Czech POINT Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb ids jmk mesta-obce epusa portal.gov.cz spov.org spov.org kladeruby e-muzeum senorady
Jak můžou oběti trestných činů žádat o peníze od státu, napoví přednáška
Moravské Budějovice - Stali jste se obětí násilného trestného činu a byli jste zraněni? Přišel o život váš blízký příbuzný v důsledku trestného činu nebo tragické události? Pak pro vás může být užitečná přednáška, kterou připravují v Moravských Budějovicích. Uskuteční se v úterý 10. prosince od 15.30 v Besedě, ponese název Peněžitá pomoc obětem trestného činu ze strany státu.
Třebíčský deník - Zprávy

Na Třebíčsku se bouralo. Nehoda u Vladislavi si vyžádala zranění
Třebíčsko – Zřejmě kvůli náledí boural v sobotu ráno osobní vůz u Třebelovic. Auto skončilo po nehodě převrácené na střeše. Nehoda se obešla bez zranění.
Třebíčský deník - Zprávy

Téměř celý kraj Vysočina je pod ledem
Vysočina - Na silnicích Vysočiny je ledovka. Silničáři zasahují s 91 sypači, snaží se upravit především hlavní tahy. Informoval o tom dispečer Správy a údržby silnic kraje Vysočina Jiří Hejnák. Na většině území bude v sobotu pršet, místy bude i déšť se sněhem.
Třebíčský deník - Zprávy

Česko zpívá koledy je za dveřmi, nové přihlášky přišly na poslední chvíli
Proseč-Obořiště, Stonařov – Mezi těmi, kteří ve středu 11. prosince budou zpívat v rámci akce Česko zpívá koledy, je letos na už tak početně zastoupeném Pelhřimovsku nováčkem Domov důchodců Proseč-Obořiště. Sociální pracovnice domova Blanka Zemanová a Jana Míková poslaly přihlášku doslova na poslední chvíli, čímž způsobily, že se na okrese bude zpívat s Pelhřimovským deníkem na patnácti místech.
Třebíčský deník - Zprávy

Jóga není tělocvik. Jóga se praktikuje
Třebíč – Jako malá chtěla být učitelkou tělocviku. Stala se účetní. Osud ji zavál z Ukrajiny do České republiky, kde dnes Světlana Svobodová vyučuje hathajógu. Proč právě tento druh jógy a kudy vedla životní cesta ženy, která dnes žije v malé obci nedaleko Třebíče, se dozvíte v následujícím rozhovoru.
Třebíčský deník - Zprávy

Rohlíčky ze tří druhů ořechů i medvědí pracny. Vánoční klasika trošku jinak
Štědrý den se blíží, už jste si rozmysleli, jaké cukroví budete letos péct? Pokud se kromě svých oblíbených druhů chystáte i na nějaké nové, zkuste naše recepty.  
Třebíčský deník - Zprávy

Registrační značky aut se změní. Kvůli úsporám
Spořit se má začít na maličkostech, domnívá se zřejmě ministerstvo dopravy. Chystá se proto změnit podobu registračních značek na vozidlech. Zmizet by měly ochranné prvky. Konkrétně se jedná o holografickou autodestruktivní samolepku. „Záměrem je užívat pouze ochranné prvky, které jsou nezbytné,“ konstatuje ministerstvo v návrhu vyhlášky o registraci vozidel.  
Třebíčský deník - Zprávy

Velký železniční chaos. Nákup jízdenky se může změnit v detektivku
Na české železnici vypukne v neděli 15. prosince revoluce. Krajům totiž vypršely desetileté smlouvy s Českými drahami (ČD) a každý region si zajistil nově zajistil dopravní obslužnost po svém. Výsledek? In-karty budou na řadě tratí k ničemu, na jihovýchodě Moravy nebudou platit jízdenky ČD dokonce ani v modrých vlacích.
Třebíčský deník - Zprávy

Stroje asfaltem obkroužily vrak. Šlo o nejrychlejší řešení, říká radnice
Vypadá to bizarně. Parkoviště v Otmarově ulici v Třebíči má od podzimu nový zpevněný povrch z takzvané balené směsi. Povrch je všude, vyjma místa pod vrakem tmavě zeleného BMW. Dělníci to, co zbylo z auta, obkroužili poctivě. Třebíčané si snímky s vrakem posílají na sociálních sítích, protože to vnímají jako nevšední řešení.
Třebíčský deník - Zprávy

Betlém, který voní dřevem je k vidění na Staré radnici
Náměšť nad Oslavou – Vyřezávaný betlém, který voní dřevem, vystavují v adventním období ve výstavní síni na Staré radnici v Náměšti nad Oslavou.
Třebíčský deník - Zprávy

Pošťák zvoní vždy dvakrát? Možná ve filmu, spílají lidé České poště
„Také jste jako dítě na někoho zazvonili a rychle zdrhli, než otevřel? My jsme si z toho udělali byznys.“ Vtip, který s vyobrazením státního poštovního přepravce koluje léta po sociálních sítích, má více těch zastánců, jež jej berou s trpkým úsměvem a souhlasným pokýváním hlavy, než těch, kteří Českou poštu brání.
Třebíčský deník - Zprávy

Jak pomoci Etiopii, Africe i Evropě
Etiopie je z hlediska poskytování rozvojové pomoci pro Českou republiku jednou z nejdůležitějších zemí světa. Přestože celková česká pomoc této africké zemi dosahuje sto milionů ročně, je to méně než jedna koruna od jednoho obyvatele.
Třebíčský deník - Zprávy

Třebíč se zbavuje letitých dluhů za ubytování
Třebíč - Prominutí nedobytných pohledávek schválila ve čtvrtek městská rada v Třebíči.
Třebíčský deník - Zprávy

Kapsičky i stelivo. Škola pořádá sbírku pro opuštěná zvířata
Třebíč - Opět po roce pořádá Základní škola Třebíč, Horka - Domky vánoční sbírku pro opuštěná zvířata z třebíčského útulku. I letos organizátoři doufají, že se akce setká u školáků s příznivým ohlasem.  
Třebíčský deník - Zprávy

Dřív Šmeralák a hospoda, dnes Statek. Třebíč má unikátní centrum
V Třebíči bylo otevřeno Centrum tradiční lidové kultury, kterému se už nyní neformálně říká Statek.  
Třebíčský deník - Zprávy

Opilec chtěl přespat ve výtahu u obchodního domu
Třebíč – Opilec dělal v úterý 3. prosince po desáté hodině večer potíže v supermarketu na Brněnské ulici v Třebíči.
Třebíčský deník - Zprávy

Čerti a Mikuláši se rojí, strašení lze dnes objednat na fakturu
Havlíčkobrodsko – Čerti, Mikuláši a andělé se budou rojit ve čtvrtek večer na celé Vysočině. Někde se chystají strašit ještě v sobotu. V některých městech pro nadpozemské bytosti v předstihu vypravili vlak. Jinde slibují ukázky nefalšovaného pekla. Rodiče, kteří chtěli na poslední chvíli objednat návštěvu nebeskopekelné trojice doma s profesionálním výkonem, mají smůlu.
Třebíčský deník - Zprávy

Chladicí věž elektrárny má nový kabát a brzdu proti odparu
Dukovany – Čerstvý nový kabát má jedna z chladicích věží dukovanské jaderné elektrárny. Natřená je šedou barvou s ochranou proti UV záření. Něco se ovšem změnilo i uvnitř věže. Energetici provedli modernizaci vnitřních částí vestaveb, které mají snižovat odpar.
Třebíčský deník - Zprávy

Uzené maso je nám souzené. Co vše patří do kouře a co pak s tím?
Domácí uzení, to je česká a moravská výsada. Právě s blížící se zimou je kouř ze zahradních udíren stále častějším průvodcem po našich vesnicích. Ten, kdo poznal, jak voní a chutnají maso, klobáska, ryba nebo sýr čerstvě vytažené z udírny, se na tento až rituální okamžik těší dlouho dopředu. Dnešní receptář tedy věnujeme přípravě pokrmů z toho nejlepšího, co můžete z udírny vytáhnout.
Třebíčský deník - Zprávy

Těžba v dole Rožná: Uraňáci byli hauři. Cigaretu si zapalovali stokorunou
Těžba v dole Rožná 1, dříve Karel Havlíček Borovský, byla zahájena v roce 1957. Po šedesáti letech byla ukončena. Poslední vozík uranové rudy byl z dolu Rožná 1 u Dolní Rožínky vyvezen z hlubin na povrch 27. dubna 2017. Tímto symbolickým aktem definitivně skončila těžba v posledním hlubinném uranovém dole ve střední Evropě.  
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: Děla vychrlila první sníh pro novoměstskou sjezdovku
Nové Město na Moravě – První vločky technického sněhu v této zimní sezoně vychrlila sněžná děla na sjezdovku na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě.
Třebíčský deník - Zprávy

Dukovanská elektrárna obhájila mezinárodní normy v ochraně životního prostředí
Dukovany - Dukovany splňují mezinárodní normy v ochraně životního prostředí. Takový je hlavní závěr mezinárodní kontroly auditorů, která v pátek skončila v Dukovanech.
Třebíčský deník - Zprávy

Mosty mezi generacemi staví v třebíčské mateřince
Třebíč – Mateřská škola Benešova v Třebíči dlouhodobě spolupracuje se seniory z místních pečovatelských domů. „Vzájemně se navštěvujeme, tvoříme, povídáme si, zpíváme. Tato setkávání probíhají v rámci dlouhodobého projektu Mosty mezi generacemi, letos jsme se zapojili i do programu Mezi námi, který podporuje setkávání lidí všech generací,“ popisuje učitelka Zuzana Jará.
Třebíčský deník - Zprávy

Podvodníci se činí, pozor na nákupy v e-shopech
Vysočina – Bojler, elektrokolo, mobilní telefon. To je jen zlomek z výčtu zboží, které zákazníci z Vysočiny nedávno koupili přes e-shop, zaplatili, ale už neobdrželi. Přitom jde o tisícové částky, které v rodinném rozpočtu citelně chybějí tím spíš, že se blíží Vánoce. „Buďte obezřetní při nákupu na internetu, přibývají další a další případy podvodného jednání,“ vzkazují lidem na Vysočině kriminalisté.
Třebíčský deník - Zprávy

Postižený chlapec Adam potřebuje pomoc
Havlíčkobrodsko – Adam Doležal je z Malé Losenice. Je mu 25 let, ale jako dítě prodělal těžký zánět mozku. Je těžce postižený, nemluví, je autista, epileptik a potřebuje péči 24 hodin denně.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Senorady

Senorady 120
67575 Mohelno

IČ: 00378593
Číslo účtu: 14720711/0100
Datová schránka: vg2bzei

Telefon: 568 642 033
Email: obec@senorady.cz
Podatelna: podatelna@senorady.cz
Starosta: starosta@senorady.cz

Úřední hodiny: středa 9-13hod
každý 3. pátek v měsíci 18-20hod

Starosta: Dana Prušková, DiS. (neuvolněná)
Telefon: 601 601 291 (po domluvě)

GPS: 49°7'26.91"N, 16°14'41.12"E
okres Brno-venkov, Jihomoravský kraj
Czech Republic, European Union

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ
obr ZOBRAZENÍ
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci obr
Information in English obr
Auskunft auf Deutsch obr
Informations en français obr
информации obr
WAP (info)
SENO+
e-ROZHLAS
Rezervace hřiště
RSS kanál
obr ANKETA
Jaká maska na ostatkové zábavě 2019 se vám líbila nejvíce?

1. Rakeťák Kim a další prezidenti.
Počet hlasů: 44
2. Hasiči.
Počet hlasů: 45
3. Černokněžník.
Počet hlasů: 23
4. Králíci z klobouku.
Počet hlasů: 19
5. Vězeňská služba.
Počet hlasů: 28
6. Upírky a čert.
Počet hlasů: 39
7. Komtesa a včelka.
Počet hlasů: 21
8. Jeptišky.
Počet hlasů: 27
9. Prasátko a vlk.
Počet hlasů: 41
Graf ankety

obr ENVIRO
Environmentální informační systém obce Senorady. Počasí, odpady, GPS orientace, zahrada, webové kamery, hlášení skládek, zprávy emailem, ekologická hra apod..

ENVIRO

obr e-MUZEUM
Elektronické muzeum obce Senorady naleznete na adrese:

e-MUZEUM

obr PANORAMA
Virtuální panoramatické snímky z obce Senorady a z blízkého okolí:

Virtuální panoramata

obr MMS
Nyní máte možnost zasílat své MMS zprávy z mobilu přímo na webové stránky:

MMS zprávy

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ
Pozvánka na dětský den v Senoradech
obr Pozvánka na dětský den aneb vzhůru do pohádky, který se bude konat v sobotu 30. května od 14:00 hodin na hřišti v Senoradech. ..
obr KNIHOVNA DOPORUČUJE
Knižní novinka: Prázdné křeslo, Jeffery Deaver
obr NOVÁ KNÍŽKA K ZAPŮJČENÍ V KNIHOVNĚ Věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme přijíždí se svou spolupracovnicí Amélií Sachsovou do Severní Karolíny, aby se zde podrobil operaci, která by mu mohla navrátit..
obr KNIHOVNA ON-LINE
On-line katalog knihovny umožňuje vyhledávat ve fondu knihovny nebo získat informace o vašich výpůjčkách:

ON-LINE katalog

obr STARÉ STRÁNKY
Webové stránky obce z let 2000 až 2006, články, foto, info, mládež..

mladez.senorady.cz

obr ODKAZY
Jihomoravský kraj
Portál veřejné správy ČR
Město Ivančice
Město Brno
Farnost Mohelno
Obec Kladeruby
V.Nezval - Biskoupky
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr OCENĚNÍ, TISK, ..
Zlatý erb 2012 - JMK
Zlatý erb 2010 - ČR
Zlatý erb 2010 - JMK
Zlatý erb 2009
Zlatý erb 2008 - ČR
Zlatý erb 2008 - JMK
Zlatý erb 2007
Zlatý erb 2006
Senorady na ČT1 (geocaching)
Senorady na ČT1 (web)
Senorady na ČRo Brno
Turista: e-Muzeum
Zrcadlo: Geocaching Senorady
Senorady v HN (web)
e-Servis: Muzeum Senorady
e-Servis: Facebook Senorady
Moderní obec: e-Muzeum
Vlastivědný věstník moravský
Napsali o erbu 2010
Napsali o erbu 2008
Napsali o erbu 2007
Czech POINT
Online rezervace

©2006-2019 Obec Senorady. Publikační systém a webdesign ©2006-2019 Miroslav Patočka