Elektronické muzeum obce Senorady - pilotní projekt prvního ryze elektronického obecního muzea v ČR.

Nemate nainstalovany Flash Player, nebo nemate povoleno prehravani Flash animaci! Aplikace nepujde spustit! Nainstalujte modul pro Flash Player, upravte nastaveni nebo vyuzijte pomocne navigace v pravem okne stranky.

Úvodní video k elektronickému muzeu:

Neztraťtě se v senoradské historii, jak se o povedlo dvěma turistům, kteří záhadně zmizeli neznámo kam a neznámo jak a to při procházce po místech spojených se senoradskou minulostí - starou vojenskou a veřejnou cestou z 13.stol, Velkou skálou na pravěkém hradišti, starého kříže a cihelny, a od Kumánů vypálené tvrzi Šance..

Co nepřehlédnout:

Animované proměny:
promena
3D exponáty:
3D exponaty
Vaše vstupenka:
vstupenka
Kvíz znalostí:
kviz

Nápověda:

3D brýle (k dispozici na OÚ Senorady):

K prohlížení některých exponátů potřebujete 3D brýle, kde jedno sklo je červené a druhé azurové. Takové brýle obvykle dostanete při návštěvě 3D filmů v kině, na výstavách 3D snímků nebo k zakoupenému 3D filmu na DVD. Lze je také zakoupit ve videopůjčovnách. Nově jsou 3D brýle k zapůjčení nebo zakoupení také na obecním úřadě Senorady v době úředních hodin.

Instalace:

Ke spuštění elektronického muzea potřebujete mít nainstalovaný Flash Player. Můžete ho nainstalovat z adresy http://www.adobe.com/products/flashplayer nebo Vás prohlížeč sám vyzve k nainstalování Flash Playeru jako zásuvného modulu. Pokud Vám ani po nainstalování Flash Playeru e-Muzeum nefunguje, pak zkontrolujte nastavení vašeho prohlížeče, zda nejsou flash animace zakázány (např. v Internet Exploreru - Nástroje - Možnosti Internetu - Zabezpečení - nastavit z Vysokého na Střední). Bez Flash Playeru nebudete moci využít multimediální funkce a aplikace muzea.

Upozornění na problém s odkazy v IE:

POKUD POUŽÍVÁTE PROHLÍŽEČ INTERNET EXPLORER, PAK MŮŽE PŘI NASTAVENÍ VYSOKÉHO ZABEZPEČENÍ ZÓNY INTERNET DOJÍT K PROBLÉMŮM S NEFUNKČNOSTÍ NĚKTERÝCH ODKAZŮ. Internet Explorer může při vysokém zabezpečení zabraňovat v zobrazování stránek z jiných domén v rámcích (iframe). To se projeví v nefunkčnosti odkazů, které odkazují z levého nebo horního menu do hlavního okna muzea. Problém lze vyřešit takto: v Internet Exploreru - Nástroje - Možnosti Internetu - Zabezpečení - nastavit z Vysokého na Střední. Tím vyřešíte také blokování Flash obsahu, které Vám zabraňuje ve využívání multimediálních a interaktivních funkcích muzea.

Ovládání:

Na levé straně okna najdete hlavní ovládací panel e-Muzea. Zde by Vás po načtení aplikace měl přivítat průvodce pan Jurka. Nabídne Vám prohlídku muzea s průvodcem nebo bez průvodce. V pravé části okna se pak zobrazují vybrané expozice. K prohlížení některých je opět nutné mít nainstalovaný Flash Player. U expozice trojrozměrných exponátů jsou pak k prohlížení potřeba brýle, které mají jedno sklo (fólii) azurové a druhé červené. Pokud se Vám nepodaří spustit hlavní menu e-Muzea, pak můžete většinu expozic navštívit také na obecních stránkách www.senorady.cz v sekci Historie nebo využít Nouzové menu (v horním menu stránky), tím však ztrácíte možnosti některých multimediálních a interaktivních funkcí a služeb muzea.

Nastavení:

Pokud máte velký monitor a velké rozlišení obrazu, pak si jistě budete chtít okno muzea zvětšit. To provedete pomocí níže uvedeného nastavení. Stačí zadat šířku a výšku okna v obrazových bodech (pixelech) a odeslat.

Nastavení:

Šířka:

(pixelů)

Výška:

(pixelů)